poniedziałek, 20 maja 2024 05:14

Udany start młodych lekkoatletów MMKS-u Kędzierzyn-Koźle. W Opolu wywalczyli aż 11 medali

Młodzi kędzierzynianie rywalizowali w silnie obsadzonych zawodach organizowanych z okazji 20-lecia działalności LUKS Podium Kup. Ze stolicy województwa podopieczni Andrzeja Saczko wrócili z dorobkiem 11 medali.

W piątkowych zawodach wystartowało około 250 uczniów szkół podstawowych z całego regionu. Po raz kolejny znakomicie spisali się zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni trenera Andrzeja Saczko zdobyli łącznie 11 medali. Po dwa medale zdobyli Jakub Jastrząbek i Tessa Catovic kat. U12 w skoku w dal złoty i srebrny w skoku wzwyż. Starsza koleżanka klubowa Marta Tomanek startująca w kat. U16 wygrała bieg na 60m i była druga w skoku w dal. Na najwyższym stopniu podium w pchnięciu kulą stanęli Oliwier Świstek U16 i Aleksander Sitek U14 . Srebrne medale zdobyli Marta Kałwak w pchnięciu kulą i Stella Catovic w skoku wzwyż, natomiast Maja Marek uplasowała się na trzecim miejscu w skoku wzwyż kat.U12.